Щоб своєчасно і ефективно запобігти лихові

Весна в розпалі: буяють трави, пишним цвітом цвітуть дерева, спадає водопілля, у ставках і річках нереститься риба. Все в природі оживає. Та ось біда – ворог несе у природу вогонь і смерть…

Наше зелене багатство – ліси – буквально нашпиговані вибухонебезпечними предметами. Чийсь необережний крок чи мала іскра – і ліс охопить полум’я, смертельне для всього живого. Аби запобігти лихові, лісівникам і рятувальникам необхідно постійно бути напоготові, щоб негайно спільними зусиллями зупинити небезпеку.

Саме з цією метою 9 травня відбулися спільні навчання лісової охорони філії «Городнянське лісове господарство» ДП «Ліси України» і Державної служби з надзвичайних ситуацій в Чернігівській області, а саме її 4-ї Городнянської державної пожежно-рятувальної частини.

Цього разу навчання відбувалися на базі Городнянського лісництва. Керував ними інженер з охорони і захисту лісу Григорій Бугрим. На умовну пожежу прибули дві пожежні машини, пожежний модуль, лісова охорона лісництва з ранцевими вогнегасниками філії «Городнянське лісове господарство», начальник караулу 4-ї державної пожежно-рятувальної частини капітан Андрій Неруш, пожежник-рятувальник Євгеній Самусь та водій пожежної машини 4-ї державної пожежно-рятувальної частини старшина Микола Швець.

Лісничий Городнянського лісництва Віталій Шабуня доповів про виявлену пожежу і місце загоряння. Спільними зусиллями під час навчань відпрацьовували чітку і злагоджену взаємодію лісівників та рятувальників.

Вчасне виявлення осередку пожежі, оперативне прибуття сил спільного реагування і засобів до осередку загоряння, ефективна робота та співпраця під час гасіння стали запорукою успішного подолання пожежі.

Про те, як підготувалася до цих навчань і взагалі до пожеж у лісових масивах Городнянська філія ДП «Ліси України», розповів інженер з охорони і захисту лісу Григорій Бугрим:

– Під контролем 132 працівників нашої лісової охорони – 76 тисяч 380 гектарів лісу. Крім того, спостерігати за лісовими масивами їм постійно допомагають вісім камер телевізійної системи відеонагляду. Маємо десять пожежних автомашин, шість пожежних модулів та 30 мотоциклів для патрулювання лісів. Підготували чотири водойми для забору води. У повному обсязі забезпечили мінералізовані смуги, розширивши їх, а також посилили догляд за ними в пожежонебезпечних місцях шляхом збільшення їх ширини, особливо навколо хвойних молодняків, біля населених пунктів, доріг, місць відпочинку.

Підбиваючи підсумки навчання, головний лісничий філії «Городнянське лісове господарство» Максим Левкович відзначив:

– Ліси Городнянщини перебувають під постійними обстрілами рашистів. Комісія свого часу визначила особливо небезпечні лісові масиви, де заборонена будь-яка лісогосподарська діяльність, пересування і перебування в окремих лісових масивах. Бо вони заміновані вибухонебезпечними предметами і можуть нести небезпеку вже для особового складу рятувальників та лісівників. Тому визначили особливо небезпечні окремі квартали лісництв. Це Староруднянське, Рубізьке, Городнянське, Добрянське, Новояриловицьке, Ріпкинське, Олександрівське і Чудівське. Там в окремих кварталах можуть бути вибухонебезпечні предмети.

Важливо, що до сьогоднішніх навчань розроблені методичні рекомендації, як спільно і ефективно діяти під час пожеж. Водночас треба не припиняти і роз’яснювальну роботу серед голів територіальних громад. Адже діє розпорядження голови обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса про тимчасову заборону відвідування лісів і в’їздів до них.

А тому такі тренування конче необхідні. Бо вчать діяти злагоджено і успішно у випадку виникнення пожежі в наших лісах. Не забуваймо, що зелене багатство Чернігівщини нам усім треба зберегти для наступних поколінь.

Микола Олексієнко

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте